Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
Inspire 2 to długo oczekiwany następca quadrocoptera Inspire 1 firmy DJI. Na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od poprzednika, ale w tym wypadku jest to wrażenie mylące. Producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i usprawnił, bądź też poprawił wiele znaczących elementów swojego flagowego sprzętu.
Uwaga: zestaw nie zawiera kamery.
Inspire 2 ulepsza wszystko co było dobre w Inspire 1. Nowy system obróbki obrazu pozwala na nagrywanie w rozdzielczości 5.2K w formatach CinemaDNG RAW i Apple ProRes (po wykupieniu odpowiedniej licencji). Nowy Inspire od 0 km/h do 80 km/h rozpędza się w 4 sekundy i może lecieć z prędkością nawet 93 km/h. System złożony z dwóch baterii pozwala na 27 minut lotu z kamerą X4S, system grzania zasilania daje możliwość pracy w niskich temperaturach. Autonomia lotu została przeprojektowana i zbudowana specjalnie pod kątem Inspire 2, w oparciu o unikanie przeszkód w dwóch kierunkach i system sensorów. Dostępne są nowe inteligentne tryby lotu, w tym Spotlight Pro, pozwalający na wykonywanie złożonych ujęć nawet przez pojedynczego operatora. Ulepszony system transmisji jest teraz w stanie transmitować obraz z dwóch źródeł, przekazując jednocześnie video z kamery FPV i głównej kamery.
PROFESJONALNA JAKOŚĆ OBRAZU
Z quadrocopterem Inspire 2 zintegrowano system obróbki obrazu CineCore 2.0, zdolny do nagrywania video 5.2K w formatach CinemaDNG RAW, Apple ProRes i innych. CineCore 2.0 jest wbudowany w nos i współpracuje z kamerami połączonymi poprzez dedykowany port gimbala (na chwilę premiery Inspire 2 były to kamery X4S i X5S). Wsparcie dla systemów plików FAT32/exFAT pozwala na kopiowanie plików bezpośrednio z dysku SSD bez dodatkowego oprogramowania.
OMIJANIE PRZESZKÓD
Sensory optyczne skierowane do przodu i do dołu są w stanie wykryć przeszkody z odległości do 30 metrów, co pozwala na bezpieczny lot do przodu z prędkością do 54 km/h. Sensor podczerwieni skierowany do góry skanuje w poszukiwaniu przeszkód w odległości do 5 m, dając dodatkowe zabezpieczenie podczas lotów w zamkniętych przestrzeniach. System wykrywania przeszkód jest aktywny podczas normalnego lotu, trybu powrotu do domu i wszystkich trybów inteligentnego lotu.
SPOTLIGHT PRO
Spotlight Pro to potężna funkcja śledzenia obiektu, która pozwala na wykonywanie złożonych ujęć nawet przez pojedynczego operatora. Dzięki zaawansowanym algorytmom wizualnego śledzenia, istnieje możliwość zablokowania kadru na obiekcie, niezależnie od kierunku lotu. Jeśli gimbal zbliży się do limitu obrotu, cały Inspire 2 zacznie się obracać w danym kierunku bez negatywnego wpływu na kontrolę lotu.
INTELIGENTNE TRYBY LOTU
Poza Spotlight Pro dostępnych jest wiele trybów inteligentnego lotu. Omijanie przeszkód jest zoptymalizowane z trybami Point of Interest i Waypoint, czyniąc skomplikowane ujęcia łatwymi i powtarzalnymi. Dla ułatwienia trudnych ujęć udostępniono również tryby QuickSpin, TapFly i ActiveTrack.
TapFly
Dwuosiowa kamera FPV działa niezależnie od kamery głównej, co czyni z niej kamerę dedykowaną dla trybu TapFly. Wystarczy zaznaczyć punkt na ekranie podglądu, aby ustalić automatyczny kierunek lotu, dzięki czemu operator może się skupić na kontrolowaniu gimbala.
ActiveTrack
Tryb ActiveTrack pozwala na rozpoznanie szeregu obiektów, od ludzi i rowerów, po samochody i łodzie. Możliwe jest dostosowanie profilu śledzenia pod kątem rodzaju obiektu, co poprawia precyzję śledzenia.
INTELIGENTNY TRYB POWROTU DO DOMU
Przednie i dolne sensory optyczne pozwalają na utworzenie mapy terenu w czasie rzeczywistym. Jeśli nastąpi utrata sygnału i włączona będzie funkcja Smart Return Home, Inspire 2 jest w stanie wrócić w miejsce startu po pierwotnej trasie. Podczas powrotu wykorzystywana jest główna kamera do zidentyfikowania przeszkód na 200 metrów do przodu, pozwalając na zaplanowanie bezpiecznej trasy powrotu.
SYSTEM TRANSMISJI VIDEO
Transmisja Lightbridge posiada zasięg 3.5 km i przesyła obraz 1080p/720p z kamery głównej oraz obraz z kamery FPV, zarówno dla pilota jak i operatora kamery. Użytkownik może przełączać się między częstotliwościami 2.4GHz i 5.8GHz w celu zniwelowania zakłóceń i poprawy stabilności łącza. Dwie aparatury w trybie Master i Slave mogą być od siebie oddalone o 100 metrów bez utraty jakości obrazu. W trybie Broadcast możliwa jest transmisja 1080i50 i 720p60.
ZWIĘKSZONA NIEZAWODNOŚĆ
Niezawodność została poprawiona poprzez zastosowanie podwójnych systemów kluczowych dla bezpieczeństwa lotu. System kontroli lotu monitoruje dane z dwóch IMU i dwóch barometrów, wyciągając z nich dokładniejsze dane. Zastosowanie dwóch baterii rozwiązuje problem powrotu na ziemię podczas usterki jednego akumulatora. System napędowy Inspire 2 jest zasilany podwójnym sygnałem PWM z dwóch osobnych portów.
WYKONANIE
Obudowa ze stopu magnezu i aluminium zastosowana w Inspire 2 jest bardziej elegancka niż plastik poprzednika, jest również wytrzymalsza i lżejsza. Ramiona z włókna węglowego tworzą zwartą i lekką konstrukcję o wyrafinowanym wyglądzie.
DWA AKUMULATORY
Struktura wykorzystująca parę akumulatorów 98 Wh daje quadrocopterowi Inspire 2 dłuższy czas lotu oraz zabezpieczenie na wypadek awarii jednej z baterii. Jako że dwa akumulatory połączone są równolegle, jeśli jeden z nich zawiedzie w czasie lotu, drugi będzie w stanie dostarczyć moc dla bezpiecznego powrotu na ziemię. Za zabezpieczenie obu baterii odpowiadają podwójne przyciski oraz sensor, sprawdzający czy zasilanie jest poprawnie zamocowane. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w montażu baterii, Aplikacja DJI GO wyświetli odpowiedni komunikat.
Każda z baterii może działać prawidłowo w niskich temperaturach (nawet do -20°C) dzięki wbudowanemu systemowi samonagrzewania o mocy 70W, który jest w stanie rozgrzać baterię do 5°C w ciągu minuty. Funkcja nagrzewania może być uruchomiona automatycznie lub manualnie. Status baterii jest monitorowany na bieżąco i informacje, takie jak poziom naładowania czy temperatura, są widoczne w aplikacji.
PRECYZJA KONTROLI
Algorytmy kontroli zostały ulepszone, zwiększając czułość drążków. Parametry lotu mogą być teraz dostosowane w poziomu aplikacji, dając operatorowi możliwość ustawienia Inspire'a 2 w sposób jaki mu najbardziej odpowiada. Dostępny jest też tryb Tripod, pozwalający na bardzo precyzyjne, powolne ruchy.
PRECYZYJNY ZAWIS
Inspire 2 w systemach pozycjonowania wykorzystuje technologię wizualnej odometrii (VO). W połączeniu z danymi, zbieranymi przez kontroler lotu, pozawala to na precyzyjny zawis podczas lotu wewnątrz bez sygnału satelitarnego. W odróżnieniu od standardowego systemu pozycjonowania, złożonego z sensora optycznego i dwóch sensorów sonicznych, system zastosowany w Inspire 2 wykrywa głębię otoczenia, co czyni go bardziej czułym na delikatne ruchy platformy. Technologia VO wykrywa też drobne zmiany prędkości, zapisuje trasę lotu i wysyła dane o aktualnej pozycji w czasie rzeczywistym do kontrolera lotu.
Standardowy system pozycjonowania był stanie zczytywać jedynie dane o wysokości. Nowy system, zastosowany w Inspire 2 może wykrywać różnicę wysokości względem punktu lądowania, skanując teren w czasie rzeczywistym w celu wykrycia czy powierzchnia nadaje się do lądowania.
WYGODA
Budowa o zmiennym położeniu ramion i zastosowanie dwóch baterii stanowi o wygodzie podczas transportu. Wystarczy wcisnąć przycisk zasilania pięciokrotnie aby odciąć zasilanie w gimbalu. Kiedy kamera zostanie odłączona, platforma automatycznie przechodzi w tryb Travel. Aby wyjść z trybu Travel, należy nacisnąć ponownie przycisk zasilania pięć razy. Kamera może być zamontowana bez wyłączania platformy, co zmniejsza czas przygotowania do lotu. Przewożenie baterii 98Wh jest dozwolone w większości przepisów lotnictwa cywilnego.
Najważniejsze cechy:
Aparatura sterująca Cendence
Aparatura sterująca Cendence została zaprojektowana z myślą o współpracy z Inspire 2, jednakże jest ona również kompatybilna z innymi produktami DJI do użytku profesjonalnego. W celu poprawy wydajności kontroli, Aparatura ta oferuje do pięciu analogowych kanałów i ponad dziesięć programowalnych przycisków. Budowa urządzenia dopuszcza wymienność anten. Połączenie z DJI Tracktenna poprawia pracę technologii DJI Lightbridge, znacznie zwiększając odporność na zakłócenia i jakość transmisji video.
Przyciski i pokrętła
Dwa pokrętła na panelu przednim kontrolują ruch gimbala w osiach pitch i yaw, podczas gdy dwie dźwignie po lewej i prawej stronie oraz gałka ustawiania ostrości pozwalają na zmianę ustawień kontrolera lotu i gimbala w czasie rzeczywistym, pozwalając na dostosowanie ostrości i ustawienie przysłony. Do szybkiej zmiany ustawień kamery może służyć kilka przycisków skrótów dla konkretnych grup ustawień lub zapis najczęściej używanych ustawień. Programowalne przyciski mogą odpowiadać za obsługę często używanych funkcji, takich jak zasięg ostrości, omijanie przeszkód, czy wyzerowanie punktu startu. Możliwe jest zamykanie okien ostrzeżeń i wskazówek w trakcie lotu, wszystko bez korzystania z aplikacji. Przekręcanie pokrętła lub przesunięcie dźwigni przy jednoczesnym przytrzymaniu konkretnego przycisku skutkuje zmianą innego ustawienia, jak np. ruch gimbala w osi roll, prędkość migawki, przysłona, czy ISO.
Budowa modułowa i kompatybilność z monitorami CrystalSky
Monitory CrystalSky mocuje się do aparatury sterującej Cendence za pomocą dedykowanego mocowania. Anteny, dystrybucja mocy, mocowanie monitora i bateria są odłączalne, dzięki czemu urządzenie jest modyfikowalne i możliwe będzie dostosowanie aparatury do niektórych przyszłych dronów DJI.
Kontrola przez dwóch operatorów
Kiedy wymagana jest precyzyjna kontrola kamery, Cendence można połączyć w trybie Slave lub Master z aparaturą sterującą quadrocoptera Inspire 2 lub z inną aparaturą Cendence.
Porty
Porty SDI i HDMI wspierają transmisję 1080i50 i 720p60. Możliwe jest podpięcie DJI Focus lub innych kompatybilnych urządzeń za pomocą portu CAN. Wykorzystanie DJI Tracktenna pozwala na osiągnięcie stabilnej transmisji o wysokiej przepustowości na dłuższe dystanse w częstotliwościach 2.4 GHz i 5.8 GHz. Używana z Inspire 2, Tracktenna może osiągnąć maksymalną transmisję danych na poziomie 10 Mb/s w zasięgu 2 km, co diametralnie poprawia jakość obrazu na żywo. Port USB-A wspiera podłączenie innych urządzeń mobilnymi.
Bateria
Cendence używa tych samych baterii co monitory CrystalSky, co poprawia synergię tych produktów. Jeśli rozładuje się bateria, możliwa jest wymiana na baterię naładowaną lub naładowanie aparatury Cendence przez port zasilania.
Akcesoria
Cendence jest kompatybilny z kilkoma akcesoriami, ułatwiającymi użytkowanie. Możliwe jest podpięcie szelek, redukujących wagę urządzenia, co pomaga podczas dłuższego korzystania z aparatury. Osłony na drążki zapobiegają przed dostaniem się pyłu do mechanizmów. Wymienne mocowanie urządzenia mobilnego pozwala na przymocowanie telefonu lub tabletu zamiast monitora CrystalSky.
Zawartość zestawu:
Specyfikacja techniczna Inspire 2:
Waga | 3440 g, ze śmigłami i 2 bateriami, bez gimbala i kamery |
---|---|
Przekątna (bez śmigieł) | 605 mm, tryb Landing |
Maks. masa startowa | 4250 g |
Maks. startowa wysokość n.p.m | 2500 m (5000 m ze specjalnymi śmigłami) |
Odporność na wiatr | 10 m/s |
Max. prędkość obrotu | w osi Pitch: 300°/s w osi Yaw: 150°/s |
Maks. czas lotu | Ok. 27 min (z Zenmuse X4S) Ok. 23 min (z Zenmuse X7) (zawis, bezwietrznie, 1 m n.p.m) |
Typ silników | DJI 3512 |
Typ śmigieł (standard) | DJI 1550T |
Maks. przechył | P-mode: 35° (z przednim pozycjonowaniem: 25°); A-mode: 35°; S-mode: 40° |
Maks. prędkość wznoszenia | P-mode/A-mode: 5 m/s; S-mode: 6 m/s |
Maks. prędkość opadania | Pionowo: 4 m/s; odchylenie: 4-9 m/s |
Maks. prędkość | 94 km/h (tryb Sport) |
Dokładność zawisu GPS | Pionowo: 0.5 m lub 0.1 m (włączone pozycjonowanie); poziomo: 1.5 m lub 0.3 m (włączone pozycjonowanie) |
Temp. pracy | -20° do 40° C |
Pomiar prędkości | 10 m/s na 2 metrach |
---|---|
Zasięg - wysokość | 10 m |
Zasięg pracy | 10 m |
Środowisko pracy | Powierzchnia z wyraźną fakturą, dobre oświetlenie (> 15 lux) |
Zasięg pracy sensora sonicznego | 10-500 cm |
Środowisko pracy sensora sonicznego | Nie absorbujący materiał, sztywna powierzchnia |
Zasięg omijania przeszkód | 0-5 m |
---|---|
FOV | ±5° |
Środowisko pracy | Duży rozmiar, powierzchnia nie odbijająca sygnału |
Napięcie | 26.1 V |
---|---|
Moc znamionowa | 180 W |
Napięcie wejściowe | 26.1 V |
---|---|
Prąd wejściowy | 6.9 A |
Zasięg wykrywania przeszkód | 0.7-30 m |
---|---|
FOV (pole widzenia) | Poziomo: 60°; pionowo: 54° |
Środowisko pracy | Powierzchnia z wyraźną fakturą, dobre oświetlenie (> 15 lux) |
Pojemność | 4280 mAh |
---|---|
Napięcie | 22.8 V |
Typ | LiPo 6S |
Energia | 97.58 Wh |
Waga | 515 g |
Temp. ładowania | 5° do 40° C |
Temp. pracy | -20° do 40° C |
Maks. moc ładowania | 180 W |
Temperatura przechowywania | Poniżej 3 miesięcy: -20° do 45° C Powyżej 3 miesięcy: 22° do 28° C |
Typ | GL800A |
---|---|
Częstotliwość pracy | 2.400-2.483 GHz; 5.725-5.825 GHz |
Maks. zasięg (otwarty teren, wolny od zakłóceń) | 2.4 GHz: 3.5 km 5.8 GHz: 2 km |
EIRP (moc nadajnika) | 2.4 GHz: 17 dBm 5.8 GHz: 14 dBm |
Zasilanie | bateria (Typ: WB37-4920mAh-7.6V) |
Bateria | 4923 mAh LiPo |
Ładowanie | ładowarka DJI |
Moc wyjściowa | 20 W (zasilanie monitora DJI CS550) 12 W (bez zasilania monitora) |
Wyjścia video | USB, HDMI, SDI |
Zasilanie USB | iOS: 1 A, 5.2 V (Max); Android: 1.5 A, 5.2 V (Max) |
Dwie aparatury | w trybie Master i Slave |
Temperatura pracy | -20 ° do 40 °C |
Temperatura przechowywania | poniżej 3 miesięcy: -20 ° do 45 °C powyżej 3 miesięcy: 22 ° do 28 °C |
Temperatura ładowania | 0 ° do 40 °C |
Czas ładowania | ok. 1 godz. 30 min. (z ładowarką 180W) |
Czas pracy | ok. 4 godz. (w trybie Master, bez zasilania monitora) |
Waga | 1041 g |