Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
Oprogramowanie Radiometric Data Toolset służy do automatyzacji analizy materiału termowizyjnego. Szybkie wykrycie i oznaczenie najgorętszych pikseli może być kluczowe np. podczas operacji ratowniczo-poszukiwawczych. Poza szybkim działaniem, program cechuje się m.in. możliwością tworzenia raportów i pracą w trybie offline.
Oprogramowanie Unmanned Systems Research RDT służy do błyskawicznego sortowania zdjęć termowizyjnych i eksportowania spośród nich tylko tych, które spełniają wybrane przez nas parametry np. wskazany zakres temperaturowy. Dzięki temu oprogramowanie RDT można wykorzystać podczas poszukiwania osób zaginionych na terenach otwartych, monitoringu pogorzeliska po pożarze lasu, czy sprawdzania poprawności działania paneli fotowoltaicznych. Szybkość działania programu pozwala na pracę w terenie, a jego obsługa nie wymaga długotrwałego szkolenia.
W pierwszym etapie program RDT wytypował 35 zdjęć które musimy sami sprawdzić i uznać czy są konieczne do sprawdzania czy nie.
Zdjęcie poniżej to jedno ze zdjęć które wytypował program. Czerwonymi kółkami zostały zaznaczone miejsca, w których program znalazł znaczne różnice temperatur. W jednym kółku widać wyraźnie wzrost temperatur i obiekt którym na pewno byśmy się zainteresowali, i to jest pierwszy pozorant.
W drugim kółku widać zaznaczone miejsce ale nie wdać na obrazie czegoś nadzwyczajnego. To drugie wskazanie to jest drugi pozorant schowany pod drzewem. My go nie zobaczyliśmy a program wytypował to miejsce jako warte do sprawdzenia.
Jest to istotne by dopracować ustawienia i poprawić skuteczność programu, odrzucić zdjęcie i uznać za nieistotne lub oflagować do sprawdzenia.
Na poniższym zdjęciu wyraźnie widzimy dwa skoki temperatury na małej powierzchni co wskazuje, że może być to człowiek.
I w tym wypadku program się nie mylił.
Ze zdjęcia możemy bezpośrednio przejść na mapę google i sprawdzić lokalizację gdzie zostało zrobione zdjęcie lub oflagować i analizować dalej.
Wygenerowany raport można w szybki sposób przesłać załodze, która będzie mogła przejść do mapy by dojechać do wyznaczonych punktów lub wgrać koordynaty do urządzenia typu GARMIN i sprawdzić w rzeczywistości wytypowane miejsca.
Ustawienie progów temperaturowych służy temu, aby program wskazał tylko te zdjęcia, na których występują wskazane przez nas temperatury. Możemy ustawić zarówno dolny jak i górny limit wartości temperatur.
Z 273 przetworzonych zdjęć program wytypował 4 gdzie wystąpiły wartości, które wskazaliśmy w poprzednim kroku.
Po kliknięciu w lokalizację Map Google wyświetli nam się mapa z zaznaczonymi miejscami, które wskazał program.
Możliwość podglądu miejsca wykonania przed drona na mapie Googla również bezpośrednio z opcji programu. Kolejnym krokiem by usystematyzować pracę jest podzielenie obszaru poszukiwań na sektory i wgranie do kontrolera. Załoga z dronem będzie miała gotowe sektory które będą mieli za zadanie zmapować. Dzięki temu rozwiązaniu systematycznie będziemy przeszukiwali teren i poruszali się do przodu. Prostym i darmowym sposobem jest użycie oprogramowanie Google Earth.
Z poziomu programu mamy również możliwość sprawdzenia miejsca gdzie zostało wykonane zdjęcie na mapie google.
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie